Tag Archives: Carnival

Malta Carnival 2013 Programme + Results – Il-Programm tal-Karnival ta’ Malta 2013 bir-Rizultati

Want to become an Internet Superstar on Youtube? Click Here!

Malta Network Resources will be updating with photos from the carnival! — Keep checking this page/site for updates including the results when they will be issued.
Bad news.. :(( :(( The Carnival defile’ in Valletta this Sunday was cancelled this afternoon because of bad weather.

 

Click on ‘Malta Carnival’ on the SIDEBAR on the left to find photos and videos from previous years.

If you use facebook, “Like” us on Facebook or even join our carnival facebook group.
Malta Carnival 2013 programme – Programm tal- Karnival ta’ Malta 2013
8-12 February

IL-GIMGHA
1800: Kompetizzjoni ta’ zfin u sfilata fl-arena fug il-Fosos tal-Furjana. (Biljetti ghall-istand tal-ispettaturi: €8)
1800: Sfilata tul Triq ir-Repubblika minn Misrah l-Assedju ghall-arena tal-Karnival, bil-partecipazzjoni tal-banda u l-maskri grotteski.

IS-SIBT
0930-1130: Programm ta’ zfin tat-tfal u sfilata fl-arena fug il-Fosos tal-Furjana. (Biljetti ghall-istand tal-ispettaturi: €5)
1130: Sfilata minn Putirjal ghal Triq ir-Repubblika u Trig San 6wann, bil-partecipazzjoni tal-Karru tar-Re tal-Karnival, gruppi allegruzi, maskaruni izolati u baned.
1330: Parata bil-banda u l-maskaruni tul Trig ir-Repubblika sal-Fosos tal-Furjana.
1400: Kompetizzjoni taz-zfin fl-arena fug il-Fosos tal-Furjana, segwita minn sfilata bil-partecipazzjoni tal­karrijiet trijonfali, maskri grotteski u banda. (Biljetti ghall­istand tal-ispettaturi:E12)
1800: Carnival by Night bi sfilata fit-toroq tal-Belt bil-partecipazzjoni tal-karru tar-Re tal-Karnival, karrijiet trijonfali u karrijiet tal-kumpaniji, maskaruni izolati u attivitajiet ohra.
IL-HADD
1200: Parata bil-banda u l-maskaruni tul Triq ir-Repubblika sal-Fosos tal-Furjana.
1330-1730: Spettaklu grandjui fl-arena tal-Karnival fug il-Fosos tal-Furjana. (Biljetti ghall-istand tal-ispettaturi €15)
THASSRET: 1430: Sfilata grandjuza bil-karrijiet li tghaddi minn Misrah Kastilja,Triq il-Merkanti ghal Triq San Gwann, Triq ir-Repubblika ghall-Fosos tal-Furjana.
IT-TNEJN
1030-1300: Parata Karnivaleska bil-partecipazzjoni ta’ baned, gruppi tat-tfal u maskaruni izolati fit-toroq tal-Belt Valletta, segwita biz-zfin.
1500-2030: Kompetizzjoni ta’ zfin u sfilata bil­-partecipazzjoni tal-karrijiet trijonfali u tal-kumpaniji fl-arena fuq il-Fosos tal-Furjana. (Biljetti ghall-istand tal­-ispettaturi: €10)
IT-TLIETA
1030-1300: Parata Karnivaleska bil-partecipazzjoni ta’baned, gruppi taz-zfin tat-tfal u maskaruni izolati fit-toroq tal-Belt Valletta, segwita minn esibizzjoni taz-zfin.
1800: Grand Finale ft Triq Sant’Anna, il-Furjana bil-partecipazzjoni tal-karrijiet trijonfali u l-karrijiet/ karrella tal-kumpaniji kif
ukoll tal-membri tat-­timijiet rispettivi.
FRIDAY
1800-2000: Carnival dancing competitions at the Carnival Arena, Granaries, Floriana, followed by the entrance of a defile. (Seating Stand Tickets: €8)
1800: Carnival defile along Republic Street, Valletta from Great Siege Square to the Carnival Arena in Floriana with the participation of a carnival band and grotesque masks.
SATURDAY
0930-1130: Carnival dances programme and defile at the Carnival Arena at the Granaries, Floriana. (Seating Stand Tickets: €5)
1130: Defile from Valletta City Gate that will proceed along Republic Street and St John’s Street with the participation of the King Carnival float, merriment groups, isolated masks and bands.
1330: Band and grotesque masks parade along Republic Street to the Granaries, Floriana.
1400: Carnival dancing competitions at the Carnival Arena, Granaries, Floriana, followed by the entrance of a defile consisting of triumphal floats, grotesque masks and bands. (Seating Stand Tickets: €12).
1800: Carnival by night defile in Valletta with the participation of the King Carnival Float, triumphal and company floats, isolated masks and other activities.
SUNDAY
1200: Band and grotesque masks parade along Republic Street to the Granaries, Floriana.
1330-1730: Grand Carnival Show at the Carnival Arena, The Granaries, Floriana. (Seating Stand Tickets: €15)
1430: Grand defile in Valletta that will pass through Castille Place, Merchant Street to St John’s Street, Republic Street to the Granaries Floriana.
MONDAY
1030-1300: Carnival Parade with band participation, children’s dancing groups and isolated masks in Valletta followed by a dance parade.
1500-2030: Carnival dancing competitions at the Carnival Arena, Granaries, Floriana, followed by the entrance of a defile consisting of triumphal and company floats. (Seating Stand Tickets: €10)

TUESDAY
1030-1300: Carnival parade with band participation, children’s dancing groups and isolated masks in Valletta followed by a dance parade.
CANCELLED 1800: Grand Finale in St Anne’s Street, Floriana with the participation of triumphal and company floats together with their respective company members.

The Carnival results for 2013, issued by the Malta Council for Culture and the Arts this afternoon are as follows:
Contest No 1 – Triumphal Floats – Category “A”
First Prize: “Rajtek u mpressjonajtni, b’żewġ irjus, kif skantajtni” – Antoine Grech and Lorry Borg with Bronk Productions
Second Prize: “Bluha u Allegrija mal-Familja tal-Fantasija” – Norman Hill – Ċiċċo Company
Third Prize: “Brits” – Putullu Carnival Company
Contest No 2 – Triumphal Floats – Category “B”
First Prize: “Maġija u stregonerija ġo dinja tal-fantasija” – Domenic Mangion – Leslie Carnival Company
Second Prize: “Spectacular, Spectacular” – Raymond and Sandro Zerafa – Toto Team
Third Prize: “Ebenezer” – Ronnie and Silvio Zerafa
Contest No 3 – Triumphal Floats – Category “C”
First Prize: “Ġejna mill-films tal-Fantasija, għal ġol-pjazza b’Allegrija” – Redeemer Casha and Joseph Mizzi – Bronk Productions
Second Prize: “Il-Ħajja Prezzjuża u l-Mewt Diżastruża” – Paul Chircop and Charlie Curmi
Third Prize: “Deċeduti” – Tonio Scerri, Sandro Spiteri and The Brothers Carnival Group
Contest No 4 – Grotesque Masks
First Prize: “Mill-logħob sibnikom u maskeruni għamilnikom” – Emanuel Zarb and Christian Ciappara – Smartlight System Carnival Group
Second Prize: “Mat-tfal l-aktar magħrufin u fil-Karnival ferħanin” – Christian and Isaac Scerri
Contest No 6 – Dance – Companies (Children) Category “C”
First Prize: “Kemm Terturi ħadt ġo fija biex ilħaqt il-Mija” – Wendy Vella on behalf of the Żejtun Carnival Troupe
“Nifirħu u nilagħbu ma’ dawn il-ġuggarelli ħelwin” – Anton Aquilina & Friends
Third Prize: “It-tnejn iriduni iżda mill-baħar mhux se jieħduni” – Josepha Scicluna and the Cutie Cute Dancers
Contest No 6 – Kostum – Companies (Children) Category “C”
First Prize: “Nifirħu u nilagħbu ma’ dawn il-ġuggarelli ħelwin” – Anton Aquilina & Friends
Second Prize: “Kemm Terturi ħadt ġo fija biex ilħaqt il-Mija” – Wendy Vella on behalf of the Żejtun Carnival Troupe
Third Prize: “It-tnejn iriduni iżda mill-baħar mhux se jieħduni” – Josepha Scicluna and the Cutie Cute Dancers
Contest No 7 – Dance – Companies Category “B”
First Prize: “Mitologija” – Joseph Abela & Friends, on behalf of the Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Ħal Tarxien
Second Prize: “The Greek Gods” – Stephen and Jonathan Bondin
Third Prize: “Sugar Gaga” – Brian Bonnici and the Mystic Dancers
Contest No 7 – Kostum – Companies Category “B”
First Prize: “Mitologija” – Joseph Abela & Friends, on behalf of the Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Ħal Tarxien
Second Prize: “Sugar Gaga” – Brian Bonnici and the Mystic Dancers
Third Prize: “Niżfnu f’dan il-mument mal-mużika tal-passat u l-preżent ” – Christopher Aquilina and Jean Pierre Chircop
Contest No 8 – Dance – Companies Category “A”
First Prize: “Għall-Karnival ta’ Malta ġejjin b’għajnejna miġbudin” – Pawlu Curmi and Christopher Caruana
Second Prize: “Invasion” – Charlie Briffa , Carlo Olivari D’Emanuele together with Tal-Banda Carnival Troupe
Third Prize: “Mir-Razzett ħriġnihom u kostumi tradizzjonali libbisnihom” – Alfred and Josef Baldacchino
Contest No 8 – Kostum – Companies Category “A”
First Prize: “Invasion” – Charlie Briffa , Carlo Olivari D’Emanuele together with Tal-Banda Carnival Troupe
Second Prize: “Għall-Karnival ta’ Malta ġejjin b’għajnejna miġbudin” – Pawlu Curmi and Christopher Caruana
Third Prize: “Il-Kultura libsitna u l-mużika żeffnitna” – Raymond Mallia – Titti Carnival Company
Contest No 8 – Karru – Companies Category “A”
First Prize: “Invasion” – Charlie Briffa , Carlo Olivari D’Emanuele together with Tal-Banda Carnival Troupe
Second Prize: “Mir-Razzett ħriġnihom u kostumi tradizzjonali libbisnihom” – Alfred and Josef Baldacchino
Third Prize: “Għall-Karnival ta’ Malta ġejjin b’għajnejna miġbudin” – Pawlu Curmi and Christopher Caruana
Contest Winners
1. Company – Section “A” – “Invasion” – Charlie Briffa , Carlo Olivari D’Emanuele together with Tal-Banda Carnival Troupe
2. Company – Section “B” – “Mitologija” – Joseph Abela & Friends, on behalf of Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Ħal Tarxien
3. Children’s Company – Section “C” – “Nifirħu u nilagħbu ma’ dawn il-ġuggarelli ħelwin” – Anton Aquilina & Friends
4. Triumphal Float – Section “A” – “Rajtek u mpressjonajtni, b’żewġ irjus, kif skantajtni” – Antoine Grech and Lorry Borg with Bronk Productions
5. Triumphal Float – Section “B” – “Maġija u stregonerija ġo dinja tal-fantasija” – Domenic Mangion – Leslie Carnival Company
6. Triumphal Float Section “C” -“Ġejna mill-films tal-Fantasija, għal ġol-pjazza b’Allegrija” – Redeemer Casha and Joseph Mizzi – Bronk Productions
7. Grotesque Masks – “Mill-logħob sibnikom u maskeruni għamilnikom” – Emanuel Zarb and Christian Ciappara – Smartlight System Carnival Group

Gozo Carnival Results 2013

Malta Carnival 2012 Programme + Photos – Il-Programm tal-Karnival ta' Malta 2012


Want to become an Internet Superstar on Youtube? Click Here!

I will be updating with photos from the carnival! — Keep checking this page/site for updates including the results when they will be issued.

Carnival 2012 Photos:

[nggallery id=29]

Click on ‘Malta Carnival’ on the SIDEBAR on the left to find photos and videos from previous years.

If you use facebook, “Like” us on Facebook or even join our carnival facebook group.

The following is the Programme for Malta Carnival 2012 – Karnival ta’ Malta.

[singlepic id=1033 w=320 h=240 float=right]
Malta Carnival 2012 programme – Programm tal- Karnival ta’ Malta 2012
17-21 February

Friday 17th February
18.00 Dancing Competition and defile in Carnival arena at the Granaries in Floriana (Seated Tickets €8 )
18.30 Parade along Republic Street Valletta with the participation of grotesque masks and bands

Saturday 18th February
9.15 Parade along Republic Street, Valletta with the participation of dancing school children and bands
9.30-11.30 hrs Children’s Dance Programme and defile’ in the Carnival Arena at the Granaries in Floriana (Seated Tickets €5 )
11.30 Defile’ from Valletta in the Tritons Fountain area, Republic Street, St.Johns Street and Merchants’ Street with the participation of Isolated Masks and Bands
16.00 Defile’ in Valletta with the participation of the King Carnival float, Triumphal Floats and Company Floats
15.30-18.00 Dance Companies Show and defile in St.George’s Square, Valletta
18.30 Carnival by night :- Live Bands, Street Parades, Street Party

Sunday 19th February
13.00 Grand Defile’ around the Granaries and the vicinity in Floriana
13.00 Parade along Republic Street IN Valletta with the participation of grotesque masks and band. Parade proceeds to the Granaries, Floriana
14.30–18.30 Grand Carnival Show in the Carnival Arena and the Granaries, Floriana including dancing and float exhibition (Seated Tickets €15 )

Monday 20th February
10.30–13.00 Carnival Band Parade with the participation of Carnival Bands, Children’s dance group and Isolated Masks along the main streets of Valletta followed by dancing at St George’s Square.
16.30–19.00 Dancing Competition and defile’ in Carnival Arena at the Granaries in Floriana (Seated Tickets €8 )
17.00 Parade along Republic Street Valletta with the participation of grotesque masks and band. Parade proceeds to the Granaries, Floriana

Tuesday
10.30 hrs – 13.00 hrs Carnival Band Parade with the participation of Carnival Bands, children’s dance group and Isolated Masks along the main streets of Valletta followed by dancing at St George’s Square.
16.30 hrs – 18.00 hrs Dance Competition in Carnival Arena at the Granaries in Floriana (Seating Tickets €5 )
18.00 hrs Grand Finale in St Anne’s Street, Floriana.

Outside of Valletta/Floriana:
Sunday 12th February
Fleur de lys and B’Kara
Grand Defile in Triq Fleur-de-lys and the bus station at B’Kara.
Activity includes floats, traditional Maltese bands, dance companies and spontaneous activities.
1.30pm

Marsaskala
Carnival competition and defile with participation of local bands and dance schools, held in
Mifsud Bonnici Square up to St Anne Garden.
6pm

Friday 17th February
Hal-Qormi
Carnival Grand Parade with local bands and dance companies, held in St Francis Square.
7pm

Saturday 18th February
St Paul’s Bay
Carnival Weekend including carnival bands and costume competitions, near the sea and in the village centre, in front of St Paul’s Bay parish church.
2pm

Sunday 19th February
Had-Dingli – Children and Animals Costumed Parade
Main Road, near Francis Ebejer Monument
9.30am

Haz-Zabbar
Carnival Show with the Band Maria Mater Gratiae, near the bus terminus, Triq is-Santwarju.
9am

Hal-Ghaxaq
Carnival activity, in Santa Marija Square
730pm

Monday 20th and Tuesday 21st February
Hal-Ghaxaq
Spontaneous Carnival in the roads of Hal-Ghaxaq.
730pm

Below – the smallest Karru ever?
[singlepic id=906 w=320 h=240 float=none]

 

Malta Carnival 2011 Programme, Photos & Results

Want to become an Internet Superstar on Youtube? Click Here!

I will be updating with even more photos from the carnival! — Keep checking this page for updates including the results when they will be issued.
Results have just been issued – see below. Congratulations to all the winners! There were some great entries this year..

Photos from Friday have been uploaded.. more from Friday, Saturday and Sunday to follow soon! So keep checking this page again..

Photogallery Slideshow for Malta Carnival 2011:

Click on ‘Malta Carnival 2010’ on the SIDEBAR on the left to find last year’s photo gallery or just Click HERE to view the photo gallery for 2010.

If you use facebook, “Like” us on Facebook or even join our carnival facebook group.

The following is the Programme for Malta Carnival 2011 – Karnival ta’ Malta.

 

Malta Carnival 2011 programme – Programm tal- Karnival ta’ Malta 2011
Valletta – Floriana 4-8 Ta’ Marzu

Friday 4
6-9pm Dance Competition, near the Triton Fountain and Carnival Parade in the main streets of Valletta (seating tickets at 5 euros)

Saturday 5
4-8pm Carnival Parade, in Valletta, with the participation of King Carnival, Maskeruni, Marching Bands, Triumphal Floats and Dance Company Floats.

5-9pm Dance Competition & Carnival Parade, including Dance Company Floats and Triumphal Floats. Near the Triton Fountain (seating at 12 euros).

Sunday 6
2pm-5.30pm Grand Carnival Spectacle, near the Triton Fountain. Taking part are King Carnival, Grotesque Masks, Triumphal Floats, Marching Bands, Dance Company Floats and Dance Companies Floats (seating tickets at 15 euros).

12.30pm-8.30pm Grand Carnival Parade in Valletta and Saint Anne Street (Floriana), taking part are King Carnival, Marching Bands, Grotesque Masks, Dance Company Floats and Triumphal Floats.

Monday 7
3pm onwards Carnival Parade through Valletta streets. Taking part are King Carnival, Triumphal Floats, Grotesque Masks and Dance Company Floats.

4pm-7.30pm Dance Competition and Carnival Parade near Triton Fountain (seats at 5 euros).

Tuesday 8
5.30pm-10pm Grand Finale in St Anne Street Floriana. Taking part are Triumphal Floats and Dance Company Floats.

Outside of Valletta/Floriana:
On Sunday, at around 10.15am, Artemocion Malta will be performing a Burlesque/Cabaret Carnival show in Zabbar ( Near Zabbar Bus terminus ) and around 11am they will be in M’Xlokk. At around 3.30pm they will be performing at Splash & Fun Bahar ic-Caghaq.

Below – the smallest Karru ever?
[singlepic id=906 w=320 h=240 float=none]

The Carnival results for 2011 have been issued and can be found below:

RIZULTATI TAL-KOMPETIZZJONIJIET TAL-KARNIVAL TA’ MALTA 2011

Il-Kunsill Malti ghall-Kultura u Arti, jhabbar  ir-rizultati li jidhru hawn taht.

Il-Kunsill Malti ghall-Kultura u Arti jirringrazzja lill-partecipanti kollha, lill-membri kollha tal-Korp tal-Pulizija, Kunsill Lokali tal-Belt Valletta u l-Floriana, lill-membri tal-gurija u lil kull min b’xi mod ta’ sehem fil-programm tal-Karnival ta’ din is-sena.   Il-Kunsill ihabbar li l-Karnival ta’ Malta 2012 se jigi ccellebrat bejn il-Gimgha 17 u t-Tlieta 21 ta’ Frar, 2012

Ir-rizultati huma dawn :-

KONKORS Nru 1-  Karrijiet Trijonfali –  Kategorija “A”

L-Ewwel Premju “Fittixtek u rajtek u minn gon-nar salvajtek” – Norman Hill

It-Tieni Premju         “Cabaret”- Ronnie Spiteri u Silvio Zerafa

It-Tielet Premju        “Capo Circus” – Oscar Curmi

KONKORS Nru 2 – Karrijiet Trijonfali – Kategorija “B”

L-Ewwel Premju     “Kilt u ffangajt u fuq il-borma spiċċajt”- Charlie Briffa u Gordon Mallia

It-Tieni Premju        “Mill-Greċja ħarġet il-Mitoloġija u Zeus mexxa l-melodija” -Shaun Curmi

It-Tielet Premju     “Bid-dar vjaġġajt biex xewqti qtajt” – Etienne u Rayvin Galea

KONKORS Nru 3 – Karrijiet Trijonfali – Kategorija “C”

L-Ewwel Premju       “Lejl u nhar fassalnieh u nofs leħja  ħallejnieh”- Raymond Zerafa u Glen Ciappara

It-Tieni Premju     “ Lil Mary Poppins kullħadd irid għax mill-basket toħroġ li trid.”- Constantino Gouder u Leli Sammut

It-Tielet Premju “Fantasija tal-helu iffurmajna, u kif iffangajna.” – Tonio Scerri

KONKORS Nru 4 – Maskeruni (Maskri Grotteski)

L-Ewwel Premju   “Festi nfernali” – George Farrugia u Manwel Zarb

It-Tieni Premju     “Qalb il-kotba tfittxuna u fiċ-Ċinema ssegwuwna” – Christian u Godwin Scerri

It-Tielet Premju        “Tradizzjoni Maltija, fil-Karnival allegrija” – Philip Grima u Johann Cini
KONKORS Nru 5- Kumpaniji bil-Kostum (Tfal) Kategorija “C”-

Kostum

L-Ewwel Premju   “Evviva lill-kulħadd u ixrob bil-qies u tisker qatt” -Brian Bonnici mal-Cutie Cute Dancers

It-Tieni Premju     “It-tnejn maghrufin ghall-Ispettaklu u z-zfin.” – Paul Chircop u Carmel Spiteri

It-Tielet Premju    “Qbaddnihom u arrestajnihom u gol-gagga tfajnihom” – Jackie u Doris Armeni

Karru

L-Ewwel Premju   “Evviva lill-kulħadd u ixrob bil-qies u tisker qatt” -Brian Bonnici mal-Cutie Cute Dancers

It-Tieni Premju     “ It-tnejn maghrufin għall-Ispettaklu u z-zfin.” – Paul Chircop u Carmel Spiteri

It-Tielet Premju    “Qbaddnihom u arrestajnihom u gol-gagga tfajnihom” – Jackie u Doris Armeni

Zifna u Allegrija

L-Ewwel Premju   “Evviva lill-kulhadd u ixrob bil-qies u tisker qatt” -Brian Bonnici mal-Cutie Cute Dancers

It-Tieni Premju     “ It-tnejn maghrufin ghall-Ispettaklu u z-zfin.” – Paul Chircop u Carmel Spiteri

It-Tielet Premju    “Qbaddnihom u arrestajnihom u gol-gagga tfajnihom” – Jackie u Doris Armeni

 

KONKORS Nru 6 – Kumpanija bil- Kostum  – Kategorija “B”

Kostum

L-Ewwel Premju       “Revolution”- Charlie Briffa u Carlo Olivari Demanuele – Tal-Banda Carnival Troupe

It-Tieni Premju   “Mill-mazz tal-karti inqlajt u għall-briju u z-zfin intfajt”- Stephen Bondin

It-Tielet Premju “Alice in Wonderland” – Chris Aquilina u Jean Pierre Chircop

Zifna u Allegrija

L-Ewwel Premju       “Revolution”- Charlie Briffa u Carlo Olivari Demanuele – Tal-Banda Carnival Troupe

It-Tieni Premju         “Strada Stretta” – Cedrick Chircop

It-Tielet Premju   “Mill-mazz tal-karti inqlajt u ghall-briju u z-zfin intfajt”-Stephen Bondin

KONKORS Nru 7 – Kumpanija Koppji bil-Kostum Kategorija  “A”

Kostum

L-Ewwel Premju     “Indiens Rouge” – Joseph Abela & friends.

It-Tieni Premju     “Mid-Duhhan tal-lampa, ħarget l-Eleganza.” – Paul Curmi  u Christopher Caruana

It-Tielet Premju       “Bil-Kultura u n-Natura minn Thailand gabuna” – Alfred u Josef Baldacchino

Karru

L-Ewwel Premju “Bil-Kultura u n-Natura minn Thailand gabuna” – Alfred u Josef Baldacchino

It-Tieni Premju “Mid-Duhhan tal-lampa, ħarget l-Eleganza.” – Paul Curmi  u Christopher Caruana

It-Tielet Premju “Indiens Rouge” – Joseph Abela & friends

Zifna u Allegrija

L-Ewwel Premju     “Indiens Rouge” – Joseph Abela & friends

It-Tieni Premju     “Mid-Duhhan tal-lampa, ħarget l-Eleganza.” – Paul Curmi  u Christopher Caruana

It-Tielet Premju       “Bil-Kultura u n-Natura minn Thailand gabuna” – Alfred u Josef Baldacchino
Rebbieha tal-Konkorsi

Konkors Nru 1 “Fittixtek u rajtek u minn gon-nar salvajtek” – Norman Hill

Konkors Nru 2 “Kilt u ffangajt u fuq il-borma spiccajt”- Charlie Briffa u Gordon Mallia

Konkors Nru 3  “ Lejl u nhar fassalnieh u nofs lehja  hallejnieh”- Raymond Zerafa u Glen Ciappara

Konkors Nru 4  “Festi nfernali” – George Farrugia u Manwel Zarb

Konkors Nru 5  “Evviva lill-kulhadd u ixrob bil-qies u tisker qatt” – Brian Bonnici mal-Cutie Cute Dancers

Konkors Nru 6 “Revolution”- Charlie Briffa u Carlo Olivari Demanuele – Tal-Banda Carnival Troupe

Konkors Nru 7 “Indiens Rouge” – Joseph Abela & friends

Il-Kunsill Malti ghall-Kultura u l-Arti se jaghti rikonoxximent specjali lil Raymond Zerafa u Glen Ciappara ghall-livell gholi li ntlahaq bil-karru fil-Konkors Nru 3 – Karru Trijonfali Sezzjoni C.

Malta Carnival 2010 Update

Feel like reading something new? Try Apokalupsis Webcomics from Malta

I will be updating with photos from the carnival! — Keep checking this page for updates including the results when they will be issued.

The first photos have been updated!
More photos & videos coming soon.

Click on ‘Malta Carnival 2010’ on the SIDEBAR on the left to find the photo gallery or

just Click HERE to view the photo gallery for 2010.

A video has been posted on facebook and on the video section on the left (malta carnival 2010).

If you use facebook, join our carnival facebook group.

The results for Carnival 2010 are out:

RIZULTATI TAL-KOMPETIZZJONIJIET
TAL-KARNIVAL TA’ MALTA 2010

Il-Kunsill Malti għall-Kulura u Arti, jħabbar  ir-riżultati li jidhru hawn taħt.

Il-Kunsill Malti għall-Kultura u Arti jirringrazzja lill-parteċipanti kollha, lill-membri kollha tal-Korp tal-Pulizija, lill-membri tal-ġurija u lil kull min b’xi mod ta’ sehem fil-programm tal-Karnival ta’ din is-sena.   Il-Kunsill iħabbar li l-Karnival ta’ Malta 2011 se jigi ċċellebrat bejn il-Ġimgħa 4 u t-Tlieta 8 ta’ Marzu, 2011

Ir-riżultati huma dawn :-

Maskeruni (Maskri Grotteski)

L-Ewwel Premju:

“Ġrejt warajhom u ma qbadthomx għax fil-fjuri ma rajthomx” – Sett ta’ Maskaruni ta’ Tonio Scerri u Luke Wood mill-Belt Valletta.

It-Tieni Premju:

“Fil-baħar stednuna u biż-żwiemel ħaduna” – Sett ta’ Maskaruni ta’ George Farrugia mill-Msida u Manwel Zarb mill-Belt Valletta

It-Tielet Premju:

“Għafasnihom  u xammajnihom, u għall-Karnival ġibnihom” – Sett ta’ Maskaruni ta’ Philip Grima u Johann Cini  mill-Belt Valletta.

Kumpaniji taż-żfin bil-Kostum (Tfal) Kategorija “C”

L-Ewwel Premju:
“Operistika” – Kumpanija taż-żfin Sezzjoni Ċ, ta’ Brian Bonnici mal-Cutey Cute Dancers.

It-Tieni Premju:

“Niżfnu b’żarbun ta’ l-injam, farfett dakkar tulipan” – Kumpanija taż-żfin Sezzjoni Ċ, ta’ Jackie Armeni, mill-Belt Valletta.

It-Tielet Premju:

“Kostumi tradizzjonali u bi żfin nazzjonali” – Kumpanija taż-żfin Sezzjoni Ċ, ta’ Godwin u
Alfred Scerri, mill-Belt Valletta.

Kumpanija taż-żfin bil- Kostum  – Kategorija “B”

L-Ewwel Premju:

“Il-Continente  nero” – Kumpanija taż-żfin Sezzjoni B, ta’ Joseph Abela & friends ta’ l-għaqda Kultura u Armar, Maria Annuzjata, minn Ħal Tarxien.

It-Tieni Premju:

“Circus” – Kumpanija taż-żfin Sezzjoni B, ta’ Anton Caruana, mill-Belt Valletta.
It-Tielet Premju:

“Ta’ l-imgħoddi t-tifkiriet, x’wirt ħallewlna n-nanniet”- Kumpanija taż-żfin Sezzjoni B, ta’ Charlie Briffa u Carlo Olivari Demanuele, minn San Ġwann.
Kumpanija taż-żfin bil-kostum Kategorija  “A”

L-Ewwel Premju:

“Kif tarawna, tiġġudikawna” – Kumpanija taż-żfin Sezzjoni A, ta’ Paul Curmi  u Christopher
Caruana, mill-Belt Valletta.

It-Tieni Premju:

“Tagħti kashom, ifixkluk, u fil-Karnival iferħuk” – Kumpanija taż-żfin Sezzjoni A, ta’ Alfred u
Josef Baldacchino, mill-Msida.

It-Tielet Premju:

“L-artna ddefendejna, biex it-tradizzjonijiet żammejna” – Kumpanija taż-żfin Sezzjoni A, ta’ Raymond Mallia u Tony Busuttil, mill-Belt Valletta.

__________________________________________________
Rebbieħa tal-Lotterija abbinata mal-biljetti tad-dħul

• Titjira għal Plovdiv għal żewg persuni, transfers u akkomodazzjoni fl’lukanda ta’ 4**** Maritza Hotel ġentilment offruta minn Fantasy Tours – Chris Ellul

• Nokia 2730 ġentilment offrut minn Melita Mobile – M. Mangion

• Titjira għal tnejn f’Corfu ġentilment offruta minn Fantasy Tours – Joseph Borg

• Titjira għal tnejn f’Crete ġentilment offruta minn Fantasy Tours – Rose Tanti

• 10 Travel vawċers tal-ivvjaġġar ta’ €100, ġentilment offruti minn Fantasy Tours:
– Patrick Refalo
– Joseph Caruana
– Jennifer Camilleri
– C. Fenech
– P. Bonello
– M’Carmen Mizzi
– Josephine Cortis
– Maria Sammut
– Maria Ellul
– Chris Alexander Hamilton

The following is the Programme for Malta Carnival 2010 – Karnival ta’ Malta.

2010

Malta Carnival 2010 programme

Friday 12th February, 2010

16.30 hrs Assembly of Dancing Companies groups in Merchant Street followed by a Street Parade show composed of King Carnival float, Masks, Band, and all dancing companies with their respective karalla

17.00 hrs Street Parade along Merchant Street, St. John’s Street and Republic Street

18.00 hrs Dance Competition at Freedom Square .

20.00hrs End of Programme

Saturday 13th February, 2010

10.00 hrs Carnival Non-Competitive Dance Programme and Defile in Freedom Square – programme to last around 12 noon.

10.30 hrs Defile from City Gate with the participation of King Karnival float, isolated masks, decorated vehicles. After enclosure defile will proceed along republic street, St’John’s Street and up to Merchant Street

16.00 hrs Carnival Band Show In Valletta

17.00 hrs Triumphal Floats , will start proceeding from Bus Terminus to Valletta. Grotesque Masks will take part in the Valletta defile

17.30 hrs – 21.00 hrs Dancing Programme Competition at Freedom Square. Participation of Masks , Isolated Masks and decorative vehicles and floats in Valletta

18.30 hrs All Carnival items and Triumphal Floats will proceed to St. Anne Street, Floriana for the late night defile and night carnival which will also include the Kukkanja, near Vilhena Monument and other activities intended for the public such as carnival balls, carnival games, and live band gigs.

Sunday 14th February, 2010

13.00 hrs Defile starts from Fosos, Floriana

14.00 hrs Gran Carnival Show at Freedom Square Valletta with gran defile from Fosos Floriana, to Castile Place, Merchants Street, St.John’s Street, Republic Street , Freedom Square to St.James Ditch.

18.30 hrs End of Activity and all floats will be parked at St.James Ditch, Floriana.

Monday 15th February, 2010

10.00 hrs Carnival Band Parade with the participation of a Carnival Band and children’s dancing groups in costume which will animate the atmosphere. Band Parade that will last up to 11.30 hrs and goes around Republic Street, Melita Street, Merchants Street, St. Lucy Street, up Republic Street to City Gate

16.30 hrs Assembly of Dancing Companies near Ministry of Tourism Building in Merchants Street followed by a Street Parade composed of King Carnival float, Masks, Band, and all dancing companies with their respective karalla

17.00 hrs Street Parade along Merchant Street, St. John’s Street and Republic Street

17.30 hrs Dance Competition at Freedom Square

20.00 hrs End of Activities

Tuesday 16th February, 2010

10.00 hrs Carnival Band Parade with the participation of a Carnival Band and children’s dancing groups in costume which will animate the atmosphere. Band Parade that will last up to 11.30 hrs and goes around Republic Street, Melita Street, Merchants Street, St. Lucy Street, up Republic Street to City Gate

15.30 hrs Floats will start proceeding to Valletta

17.00 hrs Defile and Show in Valletta

18.15 hrs Gran Finale at St. Anne’s Street, Floriana.